Цінності та традиції
1 вересня 1992 року рішенням міського виконавчого комітету Олександрійської міської ради №170 від 23 квітня 1992 року та розпорядженням представника президента по Кіровоградській області на базі середньої загальноосвітньої школи №1 та міської школи мистецтв засновано Олександрійську міську національну гімназію-комплекс ім. Т.Г.Шевченка.
До складу гімназії-комплексу ввійшли: початкова школа, школа мистецтв, гімназійна ланка, загальноосвітні класи, які поступово були виведені по закінченню учнями навчання.
Від самого започаткування в гімназії функціонували 5 предметних кафедр, методоб’єднання, психологічна служба, редакційно-видавничий та телерадіоцентри.
З метою оптимізації мережі навчальних закладів міста в 2003 році до складу гімназії було приєднано учнівський та вчительський колективи ЗНЗ №3. Рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради №879 від 06.11.2003 зареєстровано Статут навчально-виховного об’єднання Ліцей імені Т. Г. Шевченка.
Основні напрямки роботи закладу:
- пошук, відбір, навчання, розвиток і виховання творчо обдарованих, здібних дітей в області природничих і мистецьких основ наук;
- підготовка молоді до вступу в університети та інші вищі навчальні заклади;
- виховання інтелігентних, шляхетних, свідомих, незалежних громадян України.
З 1996 року заклад працював над створенням інноваційної системи роботи, основною метою якої було :
- оновлення змісту освіти, розробка й апробація нових педагогічних технологій, методів і форм навчання та виховання;
- поєднання навчально – виховного процесу з науково – методичною та експериментальною роботою, використовуючи поряд із традиційними методами й формами організації навчальних занять інноваційні технології навчання.
За основу інноваційної роботи було взято напрацювання провідного наукового співробітника Інституту психології АПН України, завідуючого кафедрою педагогічних інновацій Українського інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів освіти, кандидата педагогічних наук
А. В. Фурмана, керівника експерименту з теми « Школа розвитку».
В закладі були розроблені і почали впроваджуватися поступово:
- багатобальна система оцінювання знань, умінь та навичок учнів;
- тестово – залікова система оцінювання знань, умінь та навичок учнів;
- блочно – модульна система навчання.
В подальшому ці інновації вивчалися Кіровоградським інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. В.О. Сухомлинського
У 2001- 2002 навчальному році вкладено угоду про участь закладу в Всеукраїнському науковому експерименті « Психолого – педагогічне проектування соціального розвитку гімназистів» під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника українського науково – методичного центру практичної психології та соціальної роботи, доцента кафедри психології ЦІППО АПН України Киричука В.О., який охоплював систему модульного навчання та виховання.
З 2002 року заклад починає працювати над проблемою:
« Індивідуалізація навчально – виховного процесу в умовах блочно – модульної системи навчання». Підсумок роботи над даною проблемою буде підводитися у 2012 році .
Робота над даною проблемою передбачає 5 етапів, кожен з яких розрахований на 2 роки:
перший етап – перепідготовка вчителів, розробка науково – теоретичного обґрунтування блочно – модульної та тестово – залікової системи навчання;
другий – зміна організаційно – управлінської моделі школи і проведення комплексних діагностичних обстежень учнів і вчителів; забезпечення змісту тестово – залікової системи;
третій – проектування нового змісту гімназійної освіти;
четвертий – створення сценаріїв модульних занять і пробне впровадження модульно – розвивальних технологій; створення системи супроводу засвоєності знань, умінь та навичок учнів;
п'ятий – аналіз результативності системи навчання( аналіз досягнень) і технологічне вдосконалення інформаційної системи.
Система роботи закладу унікальна та ефективна, про що підтверджують результати досягненнями учнів та вчителів. Багатобальна система оцінювання знань, умінь та навичок учнів використовується в більшості закладів нового типу України, що входять до Асоціації « Відроджені гімназії України», наш заклад є дійсним членом даної громадської організації.
Досвід роботи за блочно-модульною системою навчання надає закладу ряд суттєвих переваг, а саме:
1. Навчання в закладі є особистісно-зорієнтованим, оскільки спрямоване на особистість учня і будується на знанні вчителем його можливостей, а значить передбачає здійснення індивідуального підходу та диференціації навчання.
2. Воно вмотивоване: навчаючись, учень добре розуміє, як його обізнаність вплине на подальший життєвий шлях.
3. Вектор якості знань при такій системі значно зростає. З року в рік це підтверджується результатами участі гімназистів у олімпіадах усіх рівнів та вступом випускників до ВНЗ.
0